Szukaj wśród publikacji:


< wróć do wykazu publikacji

Marek Tomaszewski

Tarnów - miasto niezwykłe


wersja kolekcjonerskawydanie: I
rok wydania: 2016
wydawca: S-CAN Wydawnictwo
ISBN: 978-83-87785-93-2
objętość: 344 str.
format: 24 x 30 cm

kup teraz

opis:
„Tarnów – miasto niezwykłe” to czwarta publikacja tarnowskiego kolekcjonera, Marka Tomaszewskiego, i jest to, jak dotąd, najobszerniejsze opracowanie fotograficzne dotyczące Tarnowa. Na 344 stronach pokazano ponad 850 fotografii, zarówno archiwalnych, jak też współczesnych, opatrzonych zwięzłymi podpisami w językach polskim i angielskim.
Tym razem autor pokazał Tarnów nieznany – zdecydowana większość fotografii to zdjęcia nigdy niepublikowane. Wielką atrakcją albumu są perfekcyjne kompilacje zdjęć starych i nowych, autorstwa Stanisława Siekierskiego, dzięki którym możemy zobaczyć, jak zmieniło się miasto – co przybyło, a czego już nie ma. Dopełnieniem całości są współczesne zdjęcia autorstwa Dariusza i Wojciecha Kobylańskich.
Większość archiwalnych fotografii pochodzi ze zbiorów autora, a uzupełniają je zdjęcia z Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie, Archiwum Sióstr Urszulanek w Tarnowie, Holocaust History Archive Noordwijk z Holandii, Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz fotografie tarnowskiego fotografika Piotra Bernackiego.

Równocześnie ukazał się album „Tarnów – miasto niezwykłe” w wersji skróconej, o objętości 144 stron, na których opublikowano ponad 400 fotografii.

dodatkowe informacje:
Wybór fotografii i aranżacja albumu
Marek Tomaszewski

Redakcja
Dariusz Kobylański

Tłumaczenie
Małgorzata Kardyś-Janas

Konsultacja historyczna
Kazimierz Bańburski

Kompilacje fotografii dawnych i współczesnych
Stanisław Siekierski

Projekt i opracowanie graficzne
Katarzyna Kobylańska

Projekt okładki
Marek Tomaszewski

Fotografie na okładce
Dariusz Kobylański

Retusz fotografii
Michał Rak

Skład i łamanie
Dariusz KobylańskiWszelkie prawa zastrzeżone dla S-CAN Wydawnictwo s.c. 2007